Ангелу хранителю молитва.

Аватара пользователя
Цила
Сообщения: 4899
Зарегистрирован: Ср янв 24, 2018 11:49 pm
Откуда: Россия
Род занятий: Некромагия, магия Хаоса

Ангелу хранителю молитва.

Непрочитанное сообщение Цила » Пт дек 27, 2019 9:49 pm

Источник:[Заговоры, обереги, спасительные молитвы и проч. Вып. I. № 21] // Живая старина: Периодическое издание отделения Этнографии Имп. Русского Географического Общества. — СПб.: Тип. Мин-ва Путей Сообщения (Т-ва И. Н. Кушнерев и К°), 1907. — Год XVI. — Вып. I. — Отд. II. — С. 16—17.
____________

Ангеле христовъ, святы, преданный мнѣ на соблюденіе душы и тѣлу моему грѣшному отъ святаго крещенія. Азъ же своею лѣностію и своимъ злымъ обычаемъ прогнѣвалъ твою пречистую свѣтлость, отгнахъ тя отъ себя всѣми студными дѣлы; лжами, клеветами, завистію, осужденіемъ и презрѣніемъ, непокорствомъ, братоненавидѣніемъ, злопомнѣніемъ, сребролюбіемъ, прелюбодѣяніемъ, яростію, скупостію, объяденіемъ безъ сытости, піянствомъ и многоглаголаніемъ, злыми помыслы, горькимъ обычаемъ и блуднымъ возбѣшеніемъ, имы самохотіемъ на женски полъ и мужески; злое мое произволеніе, его же и скоти

17

безсловесни не творятъ. Сіе да како уже возможеши возрѣти на мя, или приступить ко мнѣ, аки ко псу смердятему? Которыми очами, ангеле Христофъ, возриши на мя, отплетшаго вле и возгнуснѣхъ дѣлъ моихъ? Да кого уже возмогутъ просити отпущенія злымъ и горькимъ моимъ дѣяніямъ, въ няже впадаю по вся дни и нощы, и на всякъ часъ. Помолитися и припаду я, хранителю мой святы, умилосердися о мнѣ грѣшномъ и недостойномъ рабѣ твоемъ (имя рекъ); буди ми помощникъ и заступникъ на злаго моего сопротивника святыми твоими молитвами; и царствію Божію изведе, и въ третий день и воскресе, и во славѣ велицѣ на небеса взыде, и паки грядущій судити живымъ и мертвымъ, и воздати комуждо по дѣломъ его въ онъже день вси мы грѣшничаемъ, а тебе кающимся милость получити и вѣрующимъ во имя светое. Ты бо еси, Господи, Самъ пречистыми усты рекъ: въ онъже день аще обратится грѣшникъ и покается, живъ будетъ и не умретъ въ вѣки. Но и азъ, грѣшны рабъ твой (имя рекъ), того ради молютися, Господи, о своемъ согрѣшеніи и своего ради обѣщанія отъради мя, Господи, отпусти грѣхи моя прежде разлученія души отъ тѣла моего; наведи мя, Господи, на путь истины. И нынѣ прошу и молюся, и каюся злыхъ моихъ дѣлъ, Господи, спаси и ущедри, призри и посѣти, и умилосердися, и помилуй мя, грѣшнаго раба твоего (имя рекъ). Избави мя, Господи, отъ враговъ въ дому и на пути, и на водѣ, и на всякомъ мѣстѣ. И побѣди, Господи, вся борющіяся со мною. О, премилостивый Господи, человѣколюбце, услыши мя грѣшнаго, вопіющаго Ти, къ человѣколюбцу Богу, взирающе на образа твои пречисты; надѣюся на силу животворящаго креста своего и на Пречистую Твою Матерь, и на небесныя силы, и на пророка, предтечу и крестителя Твоего Іоанна, и на всѣхъ святыхъ Твоихъ апостоловъ и пророковъ, и мучениковъ, и преподобныхъ отець, и всехъ святыхъ ради, Господи, пріими мое покаяніе грѣшнаго, избави мя, Господи, отъ вѣчныя муки, создавый мя, Господи, и помилуй мя, грѣшнаго, еже (со)грѣшихь безъ числа въ мирѣ семъ. На Тя уповаю: спаси мя и даруй ми естественное (sic) ума и памяти, и многолюбиваго Твоего имени на призваніе грѣшныхь Ти и Тебѣ пѣнія находящихъ въ мирѣ. Безъ мущенія безгрѣшенъ день сей подай же ми и зрѣти, яко ты единъ безгрѣшенъ и многомилостивъ, Человѣколюбче, Господи Боже нашъ, и Тебѣ славу возсылаемъ Отцу и Сыну и Святому Духу нынѣ и присно и во вѣки вѣковъ. Аминь.


"Покажите им, на что вы способны. Украдите у них надежду, как тень крадёт свет. Тогда покажитесь сами. Инструмент никогда не меняется, дети мои… Оружие всегда одно и то же... Страх." Конрад Керз ©

Ответить

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость